Pod Turkey Yardım & Destek | Sıkça Sorulan Sorular

Pod Turkey Yardım & Destek sayfamızda merak ettiğiniz tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Lütfen Whatsapp destek hattına bağlanmadan önce okuyun. Yoğunluk olmaması adına Lütfen WhatsApp hattımıza soru sormadan önce sıkça sorulan sorulara göz atınız. Sormak istediğiniz tüm soruların cevapları burada mevcut olup, Lütfen Whatsapp hattımızdan tekrar tekrar sormayınız.

PodTurkey Sıkça Sorulan Sorular


1 – Ödeme Seçenekleri Nelerdir? Kapıda Ödeme Var mı? Taksit Var mı?

Türkiye’nin her yerine Kapıda Ödeme Vardır. Kapıda Nakit ve Kapıda Kredi Kartı olarak Kargo ile gönderim sağlanmaktadır. İstanbul içi Motorlu Kurye ile gönderilerde kapıda sadece Nakit olarak ödeme alınmaktadır ve Kuryelerde Pos Cihazı yoktur. İstanbul içi Kuryelerde Kredi kartı geçerli değildir.  Kapıda Kredi Kartı ile gönderimlerde Taksit Yoktur.

Dilerseniz Havale/EFT ile ödeme yapabilirsiniz. Sipariş sırasında Havale/EFT yi seçmeniz yeterli olacaktır. Havale/EFT durumlarında açıklamayı KESİNLİKLE boş bırakınız ve ödemenizi başka bir hesaptan yaptıysanız dekontunuzu Whatsapp üzerinden sipariş numaranız ve isminiz ile paylaşınız. Havale yaptığınız banka hesabınızdaki isim soy isim ile sipariş oluşturduğunuz isim Soyisim aynı ise dekont atmanıza gerek yoktur.

Açıklama kısmında esigaraya dair herhangi bir ifade geçiyor ise siparişleriniz iptale düşer ve paranız 48 saat içerisinde iade edilir. Eğer açıklama zorunlu tutuluyorsa, Para Transferi, İsim soyisim, ödeme vb. ifadeler kullanabilirsiniz.


2 – Kurye Var mı? Kurye Çıktı mı? Kurye Ne Zaman Gelir? 

İstanbul içi Motorlu Kurye ile Aynı Gün Teslimat seçeneğimiz vardır. Pod Turkey yoğunluğa ve ilçe, bölge rotasına göre Kuryeler çıkış sağlanır. Kargo ve Kuryelerde teslimat saati yoktur. Özellikle Kurye teslimatlarında lütfen saat aralığı talep etmeyiniz. Sipariş verdiğiniz an kuryeler hemen çıkış yapmaz, o an dağıtımda olabilir. Bu noktada anlayış göstermeniz rica olunur.

Kurye Siparişleriniz sabah erken verirseniz, gün içerisinde teslimatlar sağlanır. Ancak 14:00 ‘den sonra verilen siparişlerde geç saatlere sarkabilir. Acil teslimat talebiniz varsa kurye ücreti en az X2 olarak yansıtılır. Şartlar mümkünse değerlendirilir ve teslimatınız hızlı  kurye ile yapılabilir. Havale seçimlerinde Kuryelerin beklememesi için Lütfen Kuryeler adrese gelmeden önce havale yapınız.

Kurye teslimatı için belirttiğiniz adresten kurye gelmeden önce ayrılmak durumunda kalırsanız lütfen arayarak bize ulaşın ve güncel adres belirterek kuryenin yönlendirilmesini talep edin.


3 – Kargo ve Kurye Gönderim Ücretleri Ne Kadar?

MNG & Yurtiçi Kargo Kapıda Nakit ödeme Kargo ücreti 120 TL olup, Kapıda Kredi Kartı Ücreti 140 TL olarak alıcıya yansıtılır. Kargo ücretlerinin yüksek olmasının sebebi, kapıda komisyon ücreti kesilmesinden kaynaklıdır. Havale seçeneklerinde Kargo bedeli 90 TL olarak yansıtılır.

İstanbul içi Motorlu kurye ile Teslimat ücreti  300 TL olup, Mesai saatleri dışında, Pazar günü ve bayram tatil günlerinde en az X2 olarak kurye ücreti talep edilir. Uzak bölgeler için ekstra fiyat talep hakkı saklı tutulmaktadır. Kurye teslimatlarında Kredi kartı yoktur. Sadece Kapıda nakit ya da Havale ile ödeme imkanı vardır.


4 – Kargom Verildi mi? Kargom Nerede? Ne zaman Ulaşır? Kargo Takip Numarası Gelmedi?

 Hafta içi saat 16:00’a kadar verilen tüm siparişler aynı gün Kargoya verilmektedir. Kargo gönderileri sisteme 18:00-19:00 gibi girilmekte olup, Kargo firması tarafından müşterilere SMS gönderilmektedir. Kargolar İstanbul ilimizden çıkış yapılmakta olup, Ortalama 2 İş günü içerisinde teslimat yapılmaktadır.

Bulunduğunuz ilçede yaşanan kargo yoğunluğu oluştuğunda siparişlerinizin dağıtımı ertesi güne kalabilmektedir. Bu noktada varış şubesi ile iletişime geçmeniz daha sağlıklı olur. Kargo teslimatlarında PodTurkey ekibinin daha hızlı teslimat noktasında müdahale etme durumu yoktur.


5 – Kargoyu Açıp Kontrol Edebilir miyim? Şeffaf Kargo Var mı?

En başta şunu ifade etmeliyiz ki, Kargo firmalarının kargoyu açma gibi bir hizmeti yoktur ve sorumluluğu üzerine almamaları adına kargo kontrolü ve kargo açmayı kabul etmezler. Ürünler ise resmi satışa uygun olmadığı için gizli paket olup, şeffaf kargo gibi bir paketleme sistemi yapılmamaktadır. Şeffaf kargo genellikle kırılmaz tekstil ürünleri için geçerli olabilmekte ve ona göre kargo poşeti hazırlanmaktadır.

Bu sebeple tüm ürünler önce Patpat ile sarılmakta ve kargo poşetine ürünler zarar görmeyecek şekilde özel olarak paketlenmektedir. Güven noktasında bir şüpheniz varsa site yorumlarımızı okuyabilir ya da İstanbul içerisindeki bir yakınınıza kurye teslimatı isteyebilirsiniz. İstanbul içi kurye teslimatlarında kapıda kargo poşetini açıp kontrol ettikten sonra ödeme yapma imkanınız mevcuttur.


6 – Ürün Fiyatı Nedir? İndirim ve Pazarlık Yapabilir miyiz? 

Lütfen Whatsapptan ürün fiyatı sormayınız. Zira, sitemizde yer alan tüm ürünlerin fiyatları güncel olarak yer almaktadır. Merak ettiğiniz ürün sayfasına girerek fiyatı görebilir, kutu içeriğini okuyabilir ve ürün hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İndirim ve pazarlık noktası; Fiyatlarımız mümkün olduğunca minimize tutulmakta olup, kar marjları oldukça düşüktür. Bu sebeple lütfen pazarlık için ısrar etmeyiniz. Fiyatlarda indirim söz konusu değildir. Bir çok üründe indirimleri site yetkilileri tarafından yapılmaktadır.


7 – İade, Değişim ve Garanti Var mı?

Türkiye’de Elektronik sigara ürünlerin resmi satış olmadığı için ürünlerde garanti yoktur. Aynı şekilde Jelatini Açılmış ürünlerde de Değişim ve İade Yoktur. Lütfen bu konuda ısrar temeyin. 

Yoğunluk durumlarında bazen azda olsa yanlış ürün gönderilebilmektedir. Bu durumda kesinlikle ürünü açmadan önce whatsapptan ürün görseli ile birlikte ad soyad ve sipariş numarasını iletin. Açılan ve kullanılan ürünlerde değişim ve iade söz konusu değildir.

8 – Ürünler Orijinal mi?

Sitemizde satışı yapılan Elektronik sigara cihazları orijinal olup, jelatinli ve kapalı kutusunda gönderim sağlanmaktadır. Cihazlar orijinaldir. Orijinal sorgulama hologramları mevcuttur. Ancak, Türkiye IP ile sorguladığınızda hata vermektedir. İlk cihazı aldığınızda lütfen kendi orijinal şarj aleti ile 1 saat kadar şarj edin. İlk aldığınızda cihaz arızalı ve bozuk çıktığında 24 saat geçmeden bizlere iletin 24 saat içerisinde değişim yapılmaktadır.


9 – Nasıl Sipariş Verebilirim?

Sipariş vermek istediğiniz ürün sayfasında sipariş ver butonuna tıklayın. Direkt, sepet sayfasına yönleneceksiniz. Sepet sayfasında Gönderi seçeneklerinden size uygun olanı seçiniz. İstanbul dışında iseniz, Adres değiştir linkine tıklayarak bulunduğunuz ili işaretleyiniz.

Daha sonrasında Ödeme Sayfasına Git Butonuna tıklayınız.

Ad Soyad, Telefon, E-Mail İl ve İlçe ile birlikte Açık Adresinizi Net Yazınız.

Sağ Kısımda yer alan Gönderim seçeneklerini kontrol ederek, Şartlar ve Koşullar seçimini de yaparak siparişiniz onaylamanız yeterli olacaktır.

Siparişleriniz sisteme düştükten sonra, ekibimiz siparişinizi en kısa sürede hazırlar ve gönderime hazır hale getirir. Stok durumu ve farklı bir durum oluştuğunda ekibimiz sizlere geri dönüş yapılacaktır.

10 – Elektronik Sigara Modelleri Kullanmadan Önce Ne Yapmalıyım?

Satın almış olduğunuz elektronik sigara ürününü kullanmadan önce doğru podu yerleştirererek likiti ilave edin. Likiti koyduktan sonra 20 dakika likitin emmesi için beklemeniz son derece önemlidir. Aksi taktirde Coilin yanmasına sebep olur.

 


Yukarıdakileri okuduysanız ve yine Whatsapp Bağlanmak istiyorsanız Tıklayınız.


Pod Turkey Whatsapp Hattı