Juul Markasını Yakından Tanıyalım

Juul markası, Avrupa’nın hemen hemen bütün ülkelerinde ve Amerika’da elektronik sigara sektörünü adeta kasıp kavuran teknolojik cihazlarıyla son yılların en çok dikkat çeken e-sigara markalarından biri haline gelmiştir. Juul Labs, eski sigara tiryakileri olan James ve Adam tarafından kurulmuştur. Özellikle tütün ve tütün ürünlerinin bağımlılığından kurtulmak isteyen ve elektronik sigara ile daha temiz bir sigara deneyimine sahip olmak isteyen kullanıcıların yoğun ilgisini çeken Juul, geleneksel elektronik sigaralarının aksine gelişen teknolojiyle yenilikçi cihazlara sahiptir.

Elektronik sigara sektörünün geleceği olarak görülen Podlu cihazlar arasında kullanıcılarına sunduğu avantajlar ve kolaylıklar sayesinde en popüler markalardan biri haline gelen Juul, Avrupa’da ve Amerika’da satış rekorları kırmış bir markadır. Yurt dışında gösterdiği bu başarılı satış grafiğinin akabinde faaliyetlerine Türkiye’de de devam etmek isteyen Juul ekibi juultr.net bağlantı adresine sahip internet sitemiz üzerinden orijinal ürünlerin yerli elektronik sigara kullanıcıları ile buluşmasını sağlamaktadır.

İnternet sitemiz üzerinde Juul marka cihaz seçenekleri, pod adı verilen likitlerin bulunduğu kartuşların çeşitleri ve aromatik özellikleri, cazip ödeme seçenekleri ve diğer tüm kampanyalar hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Juul Elektronik Sigara Özellikleri

Juul elektronik sigara cihazlarının özellikleri, elektronik sigara sektöründe daha önce pek çok farklı marka ve ürün kullanmış tecrübeli kişiler kadar, bu alana ilk defa adım atacak ve ilk defa elektronik sigara kullanacak deneyimsiz kişileri de yakından ilgilendirmektedir. Hizmet anlayışı gereğince bütün kullanıcılara yani elektronik sigara konusunda deneyimli veya deneyimsiz fark etmeksizin herkese yönelik ürün geliştirme ve sunma prensiplerini uygulayan Juul bu özelliği sebebiyle hem tercih edilmektedir hem de müşteri memnuniyeti yaratmaktadır.

Nitekim daha önce elektronik sigara dünyasına giriş yapmak isteyen ancak geleneksel elektronik sigaraların sahip olduğu;

gibi bir kit içinde yer alan farklı bileşenler sebebiyle kafası karışan kişiler, bu alanda yalnızca 3 farklı parçadan oluşan ve detaylı bilgi sahibi olmayı gerektirmeyen Juul podlar ile benzersiz bir elektronik sigara deneyimi yaşayabilmektedir. Bilindiği üzere ülkemizde son 5 – 6 yıldır giderek popüler bir hale gelen elektronik sigaralar, kendi içinde pek çok bilgiyi barındırmaktadır. Zira elektronik sigara satın almak isteyen kişiye bile pek çok tavsiye sunularak kişinin kafasının karışmasına sebep olunmaktadır. Yoğun duman isteniyorsa tercih edilmesi gereken modlar ve atomizler, günlük kullanımda coil ısının ayarlanması, atomizer ve mod ayarları gibi pek çok kafa karıştırıcı konudan sıkılan ve hem pratik hem de kafası rahat bir şekilde elektronik sigara kullanmak isteyen kişiler Juul markasını tercih etmektedir.

Juul e-sigaralarını temel özelliklerini şu şekilde sıralamak mümkün olacaktır:
– Juul yasal olarak sigara satın alma yaşına sahip olanlara yönelik bir nikotin ürünüdür. Juul temel itibarıyla sigara tiryakilerinin tütün ürünlerinin zararlı etkilerinden kaçınmak için tercih edebilecekleri bir geçiş ürünüdür.
– Juul elektronik sigaraların fiziksel boyutlarına bakıldığında yaklaşık bir kalem boyutlarında olduğu ve 14 gram ağırlığa sahip olduğu görülmektedir.
– Juul elektronik sigaralar bir adet şarj standı, batarya ve pod adı verilen kartuştan oluşmaktadır.
– Juul kolay taşınabilir olması ve pratik kullanımıyla geleneksel elektronik sigaralardan farklılaşmaktadır.
– Juul elektronik sigaraların kartuşlarında 0.7 ml likit bulunmaktadır.
Bir likit normal kullanımda yaklaşık 200 nefeslik ömre sahiptir.

Juul Elektronik Sigara Nasıl Çalışır?

Juul elektronik sigara çalışma prensipleri, geleneksel elektronik sigaralardan farlılaşan bu ürünlerin nasıl çalıştığını merak eden kişilerin yakından ilgilendiği bir konudur. Bu bağlamda yalnızca 3 farklı bileşenden oluşan ve basit bir görünüme sahip olan Juul e-sigaraların çalışma prensibini şu şekilde özetlemek yerinde olacaktır:

– Juul cihazların üzerinde hiçbir ateşleme tuşu bulunmamaktadır. Dolayısıyla geleneksel elektronik sigaralarda olduğu gibi içinize likit buharı çekmek istediğinizde bir tuşa basmak zorunda değilsiniz.
Şarj edilmiş Juul cihazınızın batarya kısmına içinde likit bulunan Juul pod yani kartuşu kolay bir şekilde yerleştirdikten sonra yapmanız gereken tek şey yalnızca Juul cihazınızdan bir nefes almaktır.
– Nefes sensörü sayesinde otomatik olarak pod içinde bulunan coil ısınır ve buharı içinize çekebilirsiniz.
– Öte yandan sık kullanımda cihaz ve kartuş kısmında bulunan coil ısınacağı için cihazın yazılımı sayesinde kullanılan güç yani watt değeri otomatik olarak düşürülmektedir.
– Bu aşamada buhar performansı bir nebze düşürülerek cihazın ve coilin soğuyarak optimum sıcaklığa ulaşması sağlandıktan sonra yine yüksek performanslı olarak çalışmaktadır.

Juul Elektronik Sigaranın Avantajları Nelerdir?

Juul marka elektronik sigaranın sunduğu avantajlar, elektronik sigaraya yeni başlayan veya bu alanda tecrübeye sahip olan kişiler fark etmeksizin tüm kullanıcıların yararlanabileceği faydaları içermektedir. Bu kapsamda Juul marka elektronik sigaraların kullanıcılarına sunduğu avantajları şu şekilde sıralamak mümkün olmaktadır:

Yaklaşık 14 gram ağırlığında ve ortalama bir kalem uzunluğunda olan Juul elektronik sigara cihazları kolay taşınabilirlik sunmaktadır.
– Görünüş olarak bilinen geleneksel elektronik sigaralara göre farklı özelliklere sahip olmasıyla her alanda pratik kullanım imkanı sağlamaktadır.
– Hızlı şarj özelliği ile sadece USB bağlantısı bulunan standına yerleştirilerek yaklaşık 1 saat içinde full bataryaya ulaşabilmektedir.
– Sigara içimlik elektronik sigara kullananlara özel olarak üretilse de yüksek buhar kalitesi isteyen elektronik sigara kullanıcılarını da memnun eden bir buhar performansına sahiptir.
– Likit tankı olmadığı için pod yani kartuşların değişimi ile bir aromadan bir diğerine geçiş yapmak oldukça kolay ve pratik olmaktadır. Gün içinde kullandığınız likiti kolaylıkla değiştirebilirsiniz.
– Sahip olduğu yazılımla otomatik ısı kontrol sistemine sahip olduğu için (drj hit engeli) sorunlarıyla karşılaşılmamaktadır.
– Cihazın kurum ve kullanımı oldukça basittir.
– Taşıması çok kolaydır.
– Kartuşlarda bulunan aromaları her türlü kullanıcıya hitap eden özel üretimdir.

Juul Elektronik Sigaranın Batarya Ömrü Ne Kadardır?

Juul elektronik sigaranın batarya ömrü, özellikle elinden elektronik sigarasını düşürmeyen kullanıcılar tarafından merak edilmektedir. Geleneksel elektronik sigaralarda olduğu gibi görsel olarak kaba duran ve büyük atomizer ile modu bulunmayan Juul elektronik sigaralar boyutlarına göre kullanıcılarına şaşırtıcı derecede buhar performansı ve batarya ömrü sunmaktadır.

Juul elektronik sigaranın batarya ömrü normal kullanımda bir günü kolaylıkla çıkarabilecek düzeydedir. Gün boyunca Juul elektronik sigaranızın bataryası tükenmeden buhar keyfi yapabilirsiniz. Öte yandan hızlı şarj özelliği bulunan Juul e-sigara cihazlarında yaklaşık 1 saat şarj süresiyle bataryanın tamamını doldurabilirsiniz.

Juul Buhar Performansı Nasıldır?

Juul e-sigaraların buhar performansı özellikle sigara içimi yerine ciğer içimi veya nargile içimi adı verilen yoğun buhar tercih eden kullanıcıların bilgi almak istediği bir konudur. Bu bağlamda temelde sigara içimi özellikli üretilen Juul e-sigaralar, piyasada bulunan geleneksel elektronik sigaralara nazaran çok daha kaliteli ve yoğun bir buhar performansı göstermektedir.

Juul Pod Nikotin Oranları Ne Kadardır?

Juul pod kartuşlarındaki nikotin oranları, Juul cihazlarının versiyonlarına göre farklılık gösterebilmektedir. Bu kapsamda Juul başlangıç kit USA versiyon (Amerika modeli) podlarda %5 oranında nikotin bulunurken İngiltere modelinde ise %1,7 ve %3 nikotin oranlı kartuşlar kullanıma sunulmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir